MAŁE SZKRABY I SZKRABIKI

WARSZTATY MULTISENSORYCZNE PRZEZNACZONE DLA DZIECI W WIEKU
OD ROKU DO TRZECH LAT I ICH RODZICÓW

 

Spiżarnia Szkraba

W tym wieku Szkrabiki oraz Małe Szkraby uwielbiają odkrywać, poznawać otaczający je świat, ćwiczyć swoje nowe umiejętności, a najwięcej uczą się przy okazji ciekawej zabawy, w dobrej inspirującej przestrzeni, w dobrym towarzystwie swoich rodziców i rówieśników.

Podczas spotkań słuchamy, śpiewamy, masujemy, dotykamy różnych faktur, bawimy się różnymi ciekawymi przedmiotami, ugniatamy, ściskamy, zgniatamy, malujemy, paćkamy się, smakujemy i wąchamy, szeleścimy, grzechoczemy, przesypujemy, budujemy, układamy, rozwalamy, turlamy się, fikamy, brykamy, bujamy, huśtamy, chowamy się i szukamy, obserwujemy i doświadczamy… czyli poznajemy świat wielozmysłowo.

Każde spotkanie kończymy Sensoplastyką, czyli dostarczamy wrażeń z mięśni i stawów poprzez mieszanie, ugniatanie i ściskanie, co dobrze wpłynie na wieczorne usypianie dziecka. Ćwiczenia stymulujące układ proprioceptywny (tzw. czucie głębokie) sprawią, że sen przyjdzie szybko, będzie głębszy i zwiększy się wydajność układu odpornościowego. Poza tym uspokoimy, wyciszymy i odprężymy maluchy pozwalając im przelewać płyny z kubeczka do kubeczka oraz przesypać łyżeczką sypkie produkty do pojemników różnej wielkości i kształtu. Rozwiniemy wrażliwość dotykową dzieci przez kontakt z masami o zróżnicowanej fakturze, teksturze, zapachu i barwie. A wszystko za pomocą naturalnych produktów oraz barwników spożywczych.

 

zajęcia-dla-dzieci-3-768x284

 

Wprowadzenie działań Sensoplastycznych w pracy z dziećmi wpływa na rozwój ich kreatywności oraz twórczego myślenia:

  • wspierają rozwój zmysłów,
  • wspomagają budowanie ich świadomości ciała i przestrzeni,
  • dbają o usprawnienie ruchowe (przygotowanie do nauki chodzenia w przypadku niemowląt),
  • wpływają na rozwój mowy (ośrodki w mózgu odpowiedzialne za mowę są usytuowane blisko ośrodków odpowiadających za małą motorykę – czyli pracę dłoni),
  • poprzez wspólne działania pogłębiają nasz kontakt emocjonalny z dziećmi, budujemy w ten sposób ich poczucie bezpieczeństwa,
  • wspierają rozwój poznawczy – opisujemy elementy świata, pokazujemy proces przemian substancji oraz związki przyczynowo-skutkowe. (Źródło cytatu: Inkubator Inspiracji, Sensoplastyka®)

 

Zajęcia są okazją dla rodziców, by zaczerpnąć inspiracji lub zainspirować innych. Zapraszamy do wspólnej zabawy!

*
Wiek najmłodszych, rocznych dzieci to granica umowna (bardziej chodzi o odbiór świata poprzez zmysły i ciekawość poznawczą). Niektóre maluszki są gotowe wcześniej, inne nie. Można przyjść na próbę i zobaczyć – wszystko zależy od tego jak dziecko się rozwija.

**
Ze względu na brudzący charakter zabaw zabierz ze sobą ubranie na zmianę oraz ręcznik.

 

zajęcia-dla-dzieci-3-768x284

 

KIEDY

» W poniedziałki, 17:30-18:30 – MAŁE SZKRABY (dla dzieci od 36 miesięcy /3+)
» We wtorki, 17:30-18:30 – SZKRABIKI (dla dzieci od 12 miesięcy /1+)
» W środy, 17:30-18:30 – MAŁE SZKRABY (dla dzieci od 24 miesięcy /2+)

REZERWACJE

Zgłoszenia proszę wysłać drogą mailową na adres hello@akademiaszkrabamontessori.pl w tytule wpisując:
Warsztaty multisensoryczne / przedział wiekowy grupy.

KOSZT

Karnet miesięczny 1x w tygodniu (4 zajęcia) – 120,00 zł
Jednorazowe zajęcia (w miarę wolnych miejsc) – 35,00 zł

Pierwszeństwo udziału w zajęciach mają dzieci z karnetami.

Opolska Karta Rodziny i Seniora

20% rabatu na godzinne zajęcia – zniżka dla rodziny z dwójką dzieci, z trojgiem dzieci, z czworgiem i więcej dzieci, z dzieckiem niepełnosprawnym

 

 

CO JEŻELI TWOJE DZIECKO JEST NIEOBECNE NA ZAJĘCIACH?

Jeśli nie możesz przyjść na zajęcia – poinformuj nas o nieobecności minimum 24h przed rozpoczęciem zajęć, taka informacja jest wbrew pozorom istotna dla osoby prowadzącej.

Telefon kontaktowy: 513 574 610 (Justyna Binio), 609 142 159 (Justyna Szlezinger)

Zgłoszoną wcześniej nieobecność można odrobić w ciągu następnych czterech tygodni po zajęciach, na których dziecka nie było. Prosimy jedynie o podanie informacji, kiedy i do której grupy wiekowej dziecko dodatkowo dołącza lub informację, by przedłużyć ważność karnetu o kolejny tydzień.

Jeśli nie mamy sygnału o nieobecności dziecka, uważamy część karnetu za wykorzystany.

 

Zajęcia prowadzi Justyna Szlezinger


Certyfikowany Trener 1 st. Sensoplastyki® – Plastyka Sensoryczna, Opole 2016
Ukończyła studia z zakresu pedagogiki terapeutycznej i leczniczej z oligofrenopedagogiką oraz edukacji elementarnej – wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej. Podczas całego okresu studiów stale poszerzała swoje doświadczenie poprzez zaangażowanie w wolontariat i dobrowolną pracę na rzecz innych, za co została nagrodzona tytułem WOLONTARIUSZA ROKU 2014. Na co dzień uśmiechnięta, energiczna i pozytywnie nastawiona do życia osoba. Chętnie podejmuje nowe wyzwania, które przyczyniają się do stałego pogłębiania wiedzy teoretycznej i praktycznej w kierunku wybranego zawodu.